Pokoj 1408

3. května 2009 v 18:06 | The Jojo |  Recenze
Nikdo nepřežil déle než hodinu

John Cusack a Samuel L. Jackson v hlavních rolích filmu natočeného podle povídky mistra napětí Stephena Kinga.

Mike Enslin, hlavní postava filmu, se živí jako spisovatel. Píše knihy o místech, kde se odehrály legendární nadpřirozené jevy. Ve svých knihách pak tyto události skepticky vyvrací. Nedávno také prošel rodinnou tragédií, když přišel o dceru. Je to člověk, který ztratil svou cestu. Něco hledá, ovšem neví dost dobře, co to je. Enslin dostane stručnou pohlednici odkazující k záhadném pokoji 1408. Rozhodne se materiál použít pro poslední kapitolu své knihy 10 Nights in Haunted Hotel Rooms. Cestuje do New Yorku aby se na jednu noc ubytoval v pokoji 1408 hotelu Dolphin a setkává se s ředitelem hotelu Olinem (Samuel L. Jackson). Ten se mu pokouší jeho záměr rozmluvit a utvrzuje spisovatele v názoru, že celá záhada kolem pokoje 1408 je jen obratně vytvořený podvrh, který má zvýšit návštěvnost hotelu. Ředitel je odhodlán nepouštět návštěvníky do pokoje 1408, protože jak říká, po nich nechce uklízet. Za dobu co šéfuje hotelu Dolphin v tomto pokoji zemřeli 4 lidé a vždycky to byla ošklivá záležitost. Nicméně v pokoji 1408 se opravdu začnou dít věci. Z pokoje se vlastně stává další postava, která na Enslina útočí. Spisovatel čelí démonům ze své vlastní minulosti, pokoj je pastí, ze které není možné uniknout. Nikdo z předchozích hostů navíc nevydržel naživu déle než jednu hodinu.

Nejasná hranice mezi realitou a fantazií je zásadním tématem filmu. Pokoj obrací proti návštěvníkovi cokoli co si přinese sebou ze své minulosti. Mike Enslin dostává vize, potkává mrtvé členy rodiny, všechno je to založeno na jeho skutečných zážitcích. Není jasné co je dílem pokoje a co se děje v Enslinově mysli.

Můj názor: Podle vyprávění kámošky mi to přišlo jako fajn film a tak jsem si ho po dlouhé době stáhla. Je řazen do žánru Horor a ty já můžu :) (taková těžká úchylka). Musím, ale říct, že jsem byla trochu zklamaná. Začátek vypadal celkem slibně asi tak 1/3 filmu se vyvíjela zajímavě, ale pak..? Asi jsem od toho, jako hororu čekala trochu víc. Nepřišlo mi to moc jako horor, ale spíš jako duchařský příběh a zárověň psychologický thriller. Ke konci už nemáte jistotu co je skutečné a co se odehrává pouze v Mikeově hlavě, ale to byl asi záměr, takže se jim to povedlo..mno a úplný závěr filmu?? Čučela jsem na monitor jak na zjevení boží když najednou naskočily titulky...nejdřív jsem myslela, že tam kousek chybí, ale pak mi došlo, že to měl být asi konec...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 o. s. o. s. | Web | 1. června 2009 v 13:16 | Reagovat

Byl to suprovej film.. já jelikož horory nemám ráda, tak sem byla tak nějak donucená se na něj podívat.. o to sem byla nadšenější, že sem u toho nemusela bejt posraná strachy:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama